Realizacje

Zaraz obejrzysz kilka realizacji naszych klientów. Ale zanim o nich, to poznaj miejsce, które możesz odwiedzić.

system: inteligentny dom - Warszawa
Showroom ul. Krucza 24/26

powierzchnia: 450m2

Showroom przy ulicy Kruczej 24/26 w Warszawie to miejsce pod wieloma względami wyjątkowe. Jednak żeby w pełni się o tym przekonać musisz je po prostu odwiedzić, do czego serdecznie Cię zachęcamy. Przechadzając się po ekspozycjach, na których dumnie prezentują się produkty najlepszych marek świata designu (m.in.: Minotti, Cassina, Vitra, Henge, Venicem) przy okazji doświadczysz jak przestrzeń tą dopełnia zaprojektowany przez nas system inteligentnego domu.

Dzięki automatyce w systemie KNX, w salonie, w prosty sposób można zarządzać wieloma funkcjami (m.in. oświetleniem, temperaturą, muzyką, systemem zabezpieczeń i monitoringu) zarówno w części wystawowej jak i biurowej showroomu.

W związku z charakterem miejsca to między innymi światło odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Ponad 250 (!) lamp sterowanych jest najczęściej za pomocą scen, które uruchamiają odpowiednie ich grupy, nadając ekspozycji wyjątkowy charakter zależnie od pory dnia. Dzięki wcześniej przygotowanym scenariuszom stworzenie w salonie odpowiedniego klimatu zajmuje tyle co jedno kliknięcie.

Muzyka to kolejny ważny element dopełniający wyjątkowość showroom przy ulicy Kruczej. Dzięki systemowi multiroom określone playlisty grają w wybranych strefach salonu – czasem głośniej (gdy po prostu podziwiasz ekspozycję), czasem ciszej (kiedy rozmawiasz ze sprzedawcą) wszystko zależnie od potrzeby.

Showroom to miejsce gdzie jako odwiedzający nie tylko doświadczysz jak działa system inteligentnego domu, ale wybierzesz design urządzeń, które poziomem nie mogły odstawać od prezentowanych w salonie elementów wyposażenia wnętrza. Znajdziesz tutaj między innymi takie marki jak Basalte czy Gira.

system: inteligentny dom - Polska centralna
"Dom po drodze", proj. arch.: KWK Promes, Robert Konieczny

powierzchnia: 600m2

„Dom po drodze” to realizacja, która jest dowodem na to, że standard jakim jest inteligentny dom, to wyznacznik najnowszych trendów w budownictwie. Projekt budynku został opracowany przez jednego z najbardziej cenionych współczesnych polskich architektów – Roberta Koniecznego. Zyskał wiele nagród i rozgłos w świecie architektury. Dom położony jest w malowniczej okolicy nad Wisłą. Posiada prywatną plażę z małą przystanią i duży oddzielny garaż.

Jaki był nasz wkład w ten wyjątkowy projekt? O co zadbaliśmy w środku? O wysokiej klasy system KNX, z możliwością szerokiego wyboru sprzętu (kamery, domofony, włączniki etc.) oraz o proste sterowanie, na którym zależało inwestorowi.

Całość zintegrowaliśmy ze stacją pogodową, tak aby dom w pełni reagował na zmienne warunki zewnętrzne. Do tego multiroom audio i sceny świetlne współtworzące odpowiednią atmosferę we wnętrzach. Jak wiemy, luksus wyraża się w detalu, w budynku więc znajdziemy mi.n. włączniki basalte.

system: inteligentny dom - Warszawa
apartament

powierzchnia: 200m2

Luksusowy apartament to również doskonałe miejsce, aby wdrożyć tam standard inteligentnego domu. Warszawa i sąsiedztwo Łazienek zobowiązuje. Inwestycja musiała być więc na najwyższym poziomie, pełna klasy lecz nie nudna. W związku z tym, że apartamenty były przeznaczone na wynajem, inwestor potrzebował rozwiązań prostych w obsłudze oraz takich, które łatwo można dostosować do osobistych potrzeb zmieniających się użytkowników.

O komfort cieplny domowników dbają zintegrowane ze sobą ogrzewanie, klimatyzacja, rolety i stacja pogodowa. O atmosferę – sceny z udziałem lamp Occhio, systemu AV, zasłon i rolet. O wysoką jakość projekcji filmowej – zintegrowany system audio-video, designerskie telewizory Loewe, możliwość sterowania ekranem rzutnika. Interesującą sceną w tym apartamencie jest scena Art – nad każdym z obrazów naściennych po kolei, na kilka minut zapala się lampa, cała sesja trwa godzinę – tworzy to ciekawy efekt

FDtech zdobył moją sympatię również za coś jeszcze. Posiadam kilka nieruchomości i w każdej z nich mam inny system inteligentny. Wcześniej każdym budynkiem musiałem sterować oddzielnie, teraz wszystkimi sterować mogę z jednego urządzenia.

system: inteligentny dom - Góry Sowie
willa

powierzchnia: 800m2

Powyżej mamy przykład wielkopowierzchniowego domu jednorodzinnego, w którym domownicy również zdecydowali się zastosować standard inteligentnego domu. Projekt tak dużej inwestycji oparty został o system KNX oraz Crestron do integracji funkcji audio-video. W domu znajduje się centrum SPA i fitness, jacuzzi z atrakcjami wodnymi, dwie sauny sterowane zdalnie, sterowanie basenem oraz specjalne pomieszczenie do palenia cygar, w którym system dba o prawidłową, płynną wentylację.

Wszystkimi oknami (również dachowymi) sterować można z jednego miejsca, same będą też zamykały się automatycznie, gdy system wykryje opady deszczu. Projekt uwzględnił każdą sytuację – budynek wyposażony został w agregat prądotwórczy (zasilanie awaryjne), który zintegrowany jest z całym systemem – gdy zabraknie prądu, zapewni on prawidłowe działanie instalacji.

system: inteligentny dom - Katowice - proj. arch.: Es Style Budownictwo
willa

powierzchnia: 700m2

Przestronny, nowoczesny projekt architektoniczny willi, w dużej mierze determinował tutaj zastosowanie standardu jakim jest inteligentny dom. Katowice, a właściwie tereny pod miastem stały się miejscem realizacji pięknego budynku mieszkalnego ze sporą ilością funkcji. Inwestorowi zależało na maksymalnym uproszczeniu sterowania, co uzyskał dzięki zastosowaniu harmonogramów, scen oraz zautomatyzowanie działania jak największej ilości urządzeń. W domu zintegrowana została także sala bilardowa ze specjalnym oświetleniem do gry oraz golfroom, gdzie domownicy mogą ćwiczyć swoje umiejętności gry w golfa. Po wyborze sceny “golf” w pomieszczeniu włącza się projektor, oświetlenie ustawia się na optymalny poziom jasności oraz uruchamia wentylator, neutralizujący ciepło generowane przez projektor.

Firma FDtech wykonała swoją pracę z właściwym sobie profesjonalizmem. Poświęciła sporo czasu na obszerną analizę potrzeb, a podczas wywiadu zadawała nietypowe, acz kluczowe, jak się później okazywało pytania.

system: inteligentny dom - Warszawa
"Dom polny"; proj. arch.: 81.WAW.PL

powierzchnia: 500m2

Inteligentny dom to standard, do którego nie trzeba było przekonywać też inwestorów spod Warszawy. Cechą wyróżniająca ten projekt jest zastosowanie w nim wyłącznie oświetlenia typu LED z możliwością ściemniania, dzięki czemu cały budynek może “rozświetlić się” lub “przyciemnić”, co tworzy oryginalny efekt wizualny. Specyfika zastosowanego w projekcie oświetlenia wykorzystana została również do celów zwiększenia bezpieczeństwa – w przypadku włamania cały dom pulsacyjnie rozświetla się i gasi, aby zdezorientować potencjalnego włamywacza.
Inwestorowi zależało przede wszystkim na tym, aby technologia w domu była jak najmniej widoczna, stąd idealnie wpasowały się tu urządzenia marki Basalte. Co więcej, włączniki z serii Sentido współgrają z geometrycznymi wzorami tworzonymi przez paski LED, wpisując się w minimalistyczny charakter domu oraz umożliwiając zachowanie spójności estetycznej.

W związku z tym, że łóżko w sypialni skierowane jest na wprost szerokich drzwi łazienkowych, uniemożliwia to umieszczenie tam jakichkolwiek dodatkowych sprzętów. Niemniej inwestorowi bardzo zależało na tym, by w sypialni znalazł się widoczny z poziomu łóżka telewizor. Zaproponowaliśmy więc, aby umieścić go za lustrem w łazience, dzięki czemu domownicy mają możliwość korzystania z wybranych funkcjonalności, a zgodnie z nadrzędnym założeniem projektu – technologia pozostaje w ukryciu i jest niewidoczna.

system: inteligentny dom - Warszawa
willa

powierzchnia: 200m2

W przypadku tej realizacji na szczególną uwagę zasługuje maksymalne uproszczenie sterowania kinem domowym. Za pomocą pilota lub wizualizacji Savant domownicy mogą sterować urządzeniami takimi jak: telewizor w salonie, odtwarzacz Blu-ray, dekoder, wzmacniacz, serwisy muzyczne (Spotify, TuneIn, Deezer) oraz dodatkowo telewizor w jadalni. Z uwagi na to, że w projekcie rolę odgrywała zarówno jakość obrazu, jak i design samych urządzeń – we wnętrze idealnie wpisały się telewizory marki Loewe.

W związku z tym, że muzyka przedstawia istotną wartość w życiu codziennym mieszkańców, zaproponowano składające się z 3 stref rozwiązanie multiroomowe. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się swoją ulubioną muzyką w salonie, kuchni i jadalni.

Dla zwiększenia komfortu mieszkańców poza sterowaniem z poziomu przycisków, roletami i temperaturą zarządzać można za pomocą rozbudowanego systemu harmonogramów.

system: inteligentny dom - Wrocław
OVO apartaments

powierzchnia: 50m2

Realizowany przez nas apartament w ramach prestiżowej inwestycji OVO z założenia przygotowywany był pod przyszły wynajem, co determinowało zastosowane w nim funkcjonalności.

Wyzwaniem, przed którym stanęliśmy było więc stworzenie sterowania, które będzie intuicyjne w obsłudze, tak aby lokatorzy szybko mogli zaaklimatyzować się się w nowym lokum, bez konieczności częstego konsultowania się z właścicielem, co mogłoby być kłopotliwe dla obydwu ze stron.

Aby zapewnić komfort sterowania całą przestrzenią (m.in.: światłem, roletami, zasłonami, temperaturą), w centralnym miejscu apartamentu umieszczona została ramka marki Basalte: Eve z podstawką. Dzięki zastosowaniu dodatkowego obrotowego pierścienia za pomocą umieszczonego w niej iPada, z wizualizacji Loxone wygodnie sterować możemy wszystkimi funkcjami, zarówno z części kuchennej jak i salonowej apartamentu.

Oświetlenie w salonie zostało podzielone na sceny funkcjonalne. Sensory marki Basalte zostały zaprogramowane w sposób, by za pomocą jednego przyciśnięcia móc uruchamiać całe zestawy obwodów światła – odpowiednie czynnościom jakie chcemy wykonywać.

Żeby wyeliminować problem nadmiernego zużycia energii w oknach zastosowane zostały urządzenia, które automatycznie wyłączą system ogrzewania lub chłodzenia w przypadku kiedy dowolne z okien zostanie otwarte.

Dodatkowym wartym uwagi rozwiązaniem, było umożliwienie inwestorowi zdalnego odłączenia mediów w apartamencie na wypadek gdyby lokatorzy nie wywiązywali się z terminowych płatności.

system: inteligentny dom - Poznań
City Park - apartament

powierzchnia: 360m2

Apartament w City Park – Poznań, to kolejny przykład na to, że technologia może iść w parze z pięknym designem wnętrz. To kolejna realizacja, w której idealnie sprawdziły się rozwiązania Basalte, zarówno pod względem funkcjonalności jak i estetyki. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w apartamencie jest strefa kina domowego (system nagłośnienia oraz sterowanie Bang&Olufsen), która znajduje się w miejscu, w którym normalnie w apartamencie jest najwięcej naturalnego światła. Dookoła znajdują się ogromnie okna. Wybranie sceny „kino” zamienia „oranżerię” w strefę „home cinema”: zostają opuszczone rolety wysuwa się ekran, załącza projektor oraz sprzęt audio.

W tej samej strefie znajduje się również zintegrowany z systemem inteligentnego domu biokominek, który po załączeniu sceny „kino” zostanie wyłączony.

system: inteligentny dom - Warszawa
Złota 44 - apartament

powierzchnia: 150m2

Złota 44 to jedna z najlepszych lokalizacji w stolicy. Sam Robert Lewandowski zdecydował się na zakup apartamentu w słynnym warszawskim „żaglu”. Naszemu klientowi zależało na tym, aby filozofia zarządzania jego nowym apartamentem, była dokładnie taka sama jak w jego dotychczasowym domu. Dla maksymalnego uproszczenia sterowaniem na złotej 44 użyte zostały zatem przyciski Basalte – te same, które klient już znał, bo używa ich na co dzień u siebie w domu. To bardzo częsta praktyka, szczególnie w przypadkach, kiedy klienci mają kilka domów i apartamentów.

system: inteligentny dom - Warszawa
willa

powierzchnia: 400m2

Na pytanie „I jak działa u Pana system inteligentnego domu?”, nasz klient z tej warszawskiej willi odpowiada: „Właściwie, to nie wiem. Działa…dobrze działa”. To jest właśnie jedna z zalet automatyki. Mieszkańcom tego domu zależało na maksymalnej automatyzacji poszczególnych funkcji. Takie instalacje jak ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja czy rekuperacja działają wg ustalonych parametrów, wymieniają między sobą informacje, „dbając” tym samym o komfort życia mieszkańców. Natężenie oświetlenia w domu, w ciągu dnia regulowane jest za pomocą żaluzji, których lamele ustawiają się pod odpowiednim kontem dzięki informacjom pobieranym ze stacji pogodowej.

W tej warszawskiej willi sporo jest otwartej przestrzeni. Odpowiednie oświetlenie dzieli ją na określone strefy. Dzięki zastosowaniu scen, jednym kliknięciem mieszkańcy mogą dostosować klimat w swoim domu do czynności, które będą wykonywać. Niezależnie czy jest to wspólne oglądanie kina domowego, spotkanie rodzinne przy kolacji czy impreza ze znajomymi.

Nasz klient z Warszawy bardzo ceni sobie bezpieczeństwo. Zastosowanie rozwiązań automatyki pozwoliło „przygotować” dom na wypadek ewentualnego włamania. Po wkroczeniu do domu kogoś niepowołanego uruchomiony zostanie system awaryjny: wszystkie światła zostaną włączone, żaluzje podniesione, z głośników w całym domu zacznie dochodzić nieprzyjemny, głośny dźwięk. Zarówno właściciele jak i odpowiednie służby zostaną natychmiast powiadomieni o zaistniałej sytuacji, a system monitoringu zarejestruje całe zajście.

Twój inteligentny dom

DOWIEDZ SIĘ JAK MOŻEMY ZREALIZOWAĆ TWÓJ PROJEKT

Wskaż czego oczekujesz, przedstaw nam projekt swojego domu. Na tej podstawie przedstawimy wstępną propozycję dla Ciebie.

Śledź nas na linkedin

Bądź z nami bieżąco – systematyczna dawka wiedzy i aktualności z branży inteligentnych domów. Obserwuj FDtech na LinkedIn.

Szybki kontakt

Chcesz nam zadać pytanie? Wypełnij krótki formularz.

[recaptcha]

Twoja wiadomość została wysyłana pomyślnie. Dziękujemy!